AKTUALNOŚCI WYDAWNICTWA KONTAKT SKLEP LINKI MERCHANDISE
RAGE71 Analog Angel - "Dischord" digipack CD 2009
(RIE71/EAN 5908256880023)
Analogowa elektronika lat 80-tych i nowoczesna cyfrowa technologia stopione w całość aby stworzyć nowoczesne dźwięki, to jest to, o czym mówi www.Analog-Angel.com - zobaczcie! Nowy album - DISCHORD - ukazał się 30-go listopada 2009 nakładem RAGE IN EDEN RECORDS i jest debiutanckim albumem tego elektronicznego trzyosobowego zespołu z Glasgow, Szkocji.
Dla kogoś, kto nigdy nie słyszał o Analog Angel krótka informacja - nie są na pewno w żadnym przypadku boysbandem. Ci dżentelmeni są w takim wieku, że bez wątpliwości pamiętają lata 80-te w pełni żywe, a utworami z DISCHORD mówią nam trochę o historii tych wspaniałych czasów. Elektronika lat 80-tych? Na DISCHORD jest na pewno więcej niż szczypta elektroniki lat 80-tych. Niektóre linie basowe wręcz ociekają tłustym analogowym brzmieniem wprost z roczników 80-85!! W tych dźwiękach zaklęte jest czyste analogowe piękno, ustawione na filtrach sweeps, które mogą rozbić okna :-)
Nowoczesna technologia? - ten kwadracik możemy także śmiało odznaczyć. Oczywiście są cyfrowe syntezatory na tym albumie; bez wątpienia, ale oczywiście powykręcane po całości. DISCHORD został złożony razem przy użyciu cyfrowego interfejsu ale ANGEL ANALOG spróbował być trochę innym niż wszyscy inni poruszający się w tym gatunku i zagrali wiele ścieżek na żywo, nie obrabiając, nie kwantyzując ich potem. To daje mniej kliniczny dźwięk z większą ilością ciepła niż normalnie można byłoby oczekiwać od grającego współcześnie elektronicznego zespołu. Nowoczesny dźwięk? Analog Angel zdołali złozyć wizytę w latach 80-tych, wybrali to, co dobre, przenieśli w czasie z powrotem do 2009 i złożyli razem na DISCHORD.
Piosenki? Same piosenki stawiają czoło próbie. Można powiedzieć natychmiast, że ci goscie mają jakieś doświadczenia życiowe za sobą. Oczywiście muzyka celuje i ich wpływy przeświecają przez nią, ale to również teksty nadają ton grze. Jasne, jest tu jakiś dobry stary stylowy synth pop, ale jest też mrok, dopasowujący się groźnym brzmieniem półtonów do tekstów. Tytuły niektórych utworów zapowiadają, że coś mrocznego, zuchwałego i groźnego czai się za nimi. Jest też w nich ta rozedrgana, wrażliwa strona.
John śpiewa "W roli grzesznika jestem tylko początkującym i jeżeli sa to zawody to jest tylko jeden zwycięzca!" w piosence NO CONTEST. Oszukańczy kaznodzieje ze szklanego ekranu obnażeni zostają w utworze TOUCHED ( promo video można zobaczyć na YouTube). HIGH HEELS i DEVIANCE traktują o podstawowym temacie -relacjach damsko - męskich, a jedyna ballada na albumie DOWN ON YOUR KNEES jest delikatnym utworem, który w pełni zasługuje aby trafić pod strzechy i być usłyszany przez masy. DISCHORD? Nie ma z pewnością żadnej oznaki jakiejkolwiek niezgody (discord) na tym albumie. Wszystkie piosenki razem tworzą imponujący pierwszy album ANGEL ANALOG. Tytuł DISCHORD to jest oczywiście swoista gra słowna (uwaga na niepoprawną pisownię). Spytajcie Analog Angel na ich stronie, na forum - mogą opowiedzieć ciekawą historię za tym stojącą - jeżeli tylko jest takowa...
12 utworów, digipack sugestywnie zaprojektowany przez nieocenionego Michała Karcza.

www.Analog-Angel.com
www.MySpace.com/InTheAnalogueShadows
www.MySpace.com/AnalogAngelFans


Cena: 35,00 PLN

« Wróć
Tracklista:

 1. Touched  [mp3]
 2. Television
 3. Shadows
 4. Ich Habe
 5. High Heels
 6. Down On Your Knees
 7. No Contest
 8. What We've Become
 9. Deviance
 10. Inner Innocence (orginal innocence)
 11. Down On Your Knees (carpet burn reprise)
 12. Television (900 channels remix)
Recenzje w magazynach i prasie:

 © Rage In Eden 2003 - 2023 Created by AlterNation Music Magazine