AKTUALNOŚCI WYDAWNICTWA KONTAKT SKLEP LINKI MERCHANDISE
RAGE71 Analog Angel - "Dischord" digipack CD 2009
(RIE71/EAN 5908256880023)
Analogowa elektronika lat 80-tych i nowoczesna cyfrowa technologia stopione w całość aby stworzyć nowoczesne dźwięki, to jest to, o czym mówi www.Analog-Angel.com - zobaczcie! Nowy album - DISCHORD - ukazał się 30-go listopada 2009 nakładem RAGE IN EDEN RECORDS i jest debiutanckim albumem tego elektronicznego trzyosobowego zespołu z Glasgow, Szkocji.
Dla kogoś, kto nigdy nie słyszał o Analog Angel krótka informacja - nie są na pewno w żadnym przypadku boysbandem. Ci dżentelmeni są w takim wieku, że bez wątpliwości pamiętają lata 80-te w pełni żywe, a utworami z DISCHORD mówią nam trochę o historii tych wspaniałych czasów. Elektronika lat 80-tych? Na DISCHORD jest na pewno więcej niż szczypta elektroniki lat 80-tych. Niektóre linie basowe wręcz ociekają tłustym analogowym brzmieniem wprost z roczników 80-85!! W tych dźwiękach zaklęte jest czyste analogowe piękno, ustawione na filtrach sweeps, które mogą rozbić okna :-)
Nowoczesna technologia? - ten kwadracik możemy także śmiało odznaczyć. Oczywiście są cyfrowe syntezatory na tym albumie; bez wątpienia, ale oczywiście powykręcane po całości. DISCHORD został złożony razem przy użyciu cyfrowego interfejsu ale ANGEL ANALOG spróbował być trochę innym niż wszyscy inni poruszający się w tym gatunku i zagrali wiele ścieżek na żywo, nie obrabiając, nie kwantyzując ich potem. To daje mniej kliniczny dźwięk z większą ilością ciepła niż normalnie można byłoby oczekiwać od grającego współcześnie elektronicznego zespołu. Nowoczesny dźwięk? Analog Angel zdołali złozyć wizytę w latach 80-tych, wybrali to, co dobre, przenieśli w czasie z powrotem do 2009 i złożyli razem na DISCHORD.
Piosenki? Same piosenki stawiają czoło próbie. Można powiedzieć natychmiast, że ci goscie mają jakieś doświadczenia życiowe za sobą. Oczywiście muzyka celuje i ich wpływy przeświecają przez nią, ale to również teksty nadają ton grze. Jasne, jest tu jakiś dobry stary stylowy synth pop, ale jest też mrok, dopasowujący się groźnym brzmieniem półtonów do tekstów. Tytuły niektórych utworów zapowiadają, że coś mrocznego, zuchwałego i groźnego czai się za nimi. Jest też w nich ta rozedrgana, wrażliwa strona.
John śpiewa "W roli grzesznika jestem tylko początkującym i jeżeli sa to zawody to jest tylko jeden zwycięzca!" w piosence NO CONTEST. Oszukańczy kaznodzieje ze szklanego ekranu obnażeni zostają w utworze TOUCHED ( promo video można zobaczyć na YouTube). HIGH HEELS i DEVIANCE traktują o podstawowym temacie -relacjach damsko - męskich, a jedyna ballada na albumie DOWN ON YOUR KNEES jest delikatnym utworem, który w pełni zasługuje aby trafić pod strzechy i być usłyszany przez masy. DISCHORD? Nie ma z pewnością żadnej oznaki jakiejkolwiek niezgody (discord) na tym albumie. Wszystkie piosenki razem tworzą imponujący pierwszy album ANGEL ANALOG. Tytuł DISCHORD to jest oczywiście swoista gra słowna (uwaga na niepoprawną pisownię). Spytajcie Analog Angel na ich stronie, na forum - mogą opowiedzieć ciekawą historię za tym stojącą - jeżeli tylko jest takowa...
12 utworów, digipack sugestywnie zaprojektowany przez nieocenionego Michała Karcza.

www.Analog-Angel.com
www.MySpace.com/InTheAnalogueShadows
www.MySpace.com/AnalogAngelFans


Cena: 35,00 PLN

Więcej »

RAGE70 Across The Rubicon - "Who Doesn't Listen To The Song, Will Hear The Storm" BOX CD 2010
Drugi album Across The Rubicon. Po długim okresie milczenia ATR wraca z drugim pełnym albumem,
będącym naturalną kontynuacją stylu znanego z debiutanckiej płyty. Orkiestralne aranże, bombastyczne militarne rytmy, mocne wojenne akcenty i atmosfera melancholii i zadumy. Muzyka, teksty i oprawa graficzna jest ściśle zwiazana z mrocznym czasem Wielkiej Wojny 1914-1918, pierwszego konfliktu o światowym zasięgu, który jednocześnie miał być ostatnim... 10 utworów, 40 minut, CD w digipacku zaprojektowanym przez Michała Karcza.


Cena: SOLD OUT

Więcej »

RAGE70 Across The Rubicon - "Who Doesn't Listen To The Song, Will Hear The Storm" digipack CD 200
Drugi album Across The Rubicon. Po długim okresie milczenia ATR wraca z drugim pełnym albumem, będącym naturalną kontynuacją stylu znanego z debiutanckiej płyty. Orkiestralne aranże, bombastyczne
militarne rytmy, mocne wojenne akcenty i atmosfera melancholii i zadumy. Muzyka, teksty i oprawa graficzna jest ściśle zwiazana z mrocznym czasem Wielkiej Wojny 1914-1918, pierwszego konfliktu o światowym zasięgu, który jednocześnie miał być ostatnim... 10 utworów, 40 minut, CD w digipacku zaprojektowanym przez Michała Karcza.

(RIE70/EAN 5908256880030)

Cena: 30,00

Więcej »

RAGE69 Sect - "Imperative" digipack CD 2009
Na drugim albumie Łukasz Maj, stojący za projektem Sect powraca w swoim najmocniejszym i najbardziej dojrzałym do tej pory wcieleniu. Tym razem otrzymujemy muzykę bardziej bombastyczną, wojenno-industrialną w swym wyrazie niz na debiucie. Od tamtej pory Sect poszerzył swoje pomysły, wplótł je w orkiestralne aranżacje, tak więc na "Imperative" otrzymujemy dojrzały, potężny kawał muzyki w stylu Arditi, Karjalan Sissit, Sophia czy Predella Avant. Majestatyczne, groźne, mroczne, czasem agresywne, gwałtowne symfoniczne dźwięki zaklęte w mroczny, konceptualny album z doskonałym wyważeniem bombastycznych i melancholijnych fragmentów powinny usatysfakcjonować zarówno fanów martial industrialu, jak i entuzjastów neoklasycznych orkiestrowych aranżacji. 12 utworów, 46 minut, CD w 3-skrzydełkowym digipacku zaprojektowanym przez Michała Karcza.    

(RIE69/EAN 5908256880016)

Cena: 30,00 PLN

Więcej »

RAGE68 Osoka - "Caustic Smoke" digipack CD 2009
Rage in Eden prezentuje debiutancki album rosyjskiej, pochodzącej z Rostowa nad Donem eksperymentalno rockowej grupy Osoka. Muzyka zespołu pozostaje pod wpływami sludge i doom metalu, z solidnym podłożem stoner rocka, do dark ambientu i industrialu na przeciwnym biegunie. Może być powiązana z pojęciami post-rock, post-metal. Inspiracją dla Osoki są takie grupy jak Cult of Luna, Neurosis, Isis, Meatjack, Khanate, Nadja, Sunn O))), Halo. "Caustic Smoke" to jeden, rozbudowany 45-minutowy utwór, powolny, miażdżący z ciężkimi sekcjami przesterowanych gitar przeplatanych dark ambientowymi i industrialnymi interludiami. CD w 3-skrzydełkowym digipacku zaprojektowanym przez Michała Karcza.

(RIE68/EAN 5908256880009)

Cena: 30,00 PLN

Więcej »

RAGE67 Rukkanor - "Requiem for K-141 Kursk" CD BOX 2009, lim. 118
Reedycja dawno niedostępnej, legendarnej juz pozycji, tym razem również wyłącznie w limitowanym nakładzie 118 tłoczonych CD w drewnianym boxie.Cena: SOLD OUT

Więcej »

RAGE66 Ad Ombra - "Magna Charta Illusorum" digipack CD 2009
W rok po debiucie, George D. Stanciulescu wraca ze starannie odróżniającym się dziełem, tym razem osiągającym wyżyny złowrogiego Dramatu, w suicie 12 utworów majestatycznej, nadmiernie i zmysłowo wyrzeźbionej rozmaitości. Eleganckie i zniewalające orkiestralne gęstości pełne wyszukanego uroku, głębokich wnęk, rujnujących serca zapachów tragedii, złośliwie intensywnych wybuchów sopranów, a wszystko przekształcone do dynamicznego i pomysłowego ustawienia kinematograficznych impulsów, elite livresque aluzji i wyselekcjonowanych ziaren obłędu. Krańcowo emocjonalna dramatyczna sztuka z doskonałą produkcją, nie do pominięcia przez wielbicieli (post)nowoczesnych klasycznych mistrzów industrialu, dark ambientu, opery/eterycznych głosów, Elend, Devil Doll lub The Protagonist.
12 utworów, 45 minut, 3 panelowy błyszczący digipack.

Cena: 30,00 PLN

Więcej »

RAGE65 Infestation - "Bastion Intouchable" digipack CD 2008
INFESTATION to projekt militarno industrialny Louisa Carriera. Płomienne orkiestralne struktury, gwałtowne lawiny bębnów, które nadają rytm i ożywiają zgiełk wojennej narracji. Wywołując tematy związane z walką o zachowanie dziedzictwa kulturalnego, projekt opisuje niekończącą się determinację mniejszości francuskiej w prowincji Québec, która przetrwała wieki asymilacji i daje sobą jasne świadectwo, że ta walka nie jest bezcelowa. Po długiej pracy, trwającej blisko 4 lata, pierwsze dzieło INFESTATION zatytułowane Bastion Intouchable jest teraz dostępne dla waszych uszu. W muzyce INFESTATION słyszalne są wpływy Puissance, In Slaughter Natives, Triarii, The Protagonist, Across the Rubicon i Rome.
11 utworów, 64 minuty, 3-pannel digipack.

Cena: SOLD OUT

Więcej »


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18

 © Rage In Eden 2003 - 2018 Created by AlterNation Music Magazine