AKTUALNOŚCI WYDAWNICTWA KONTAKT SKLEP LINKI MERCHANDISE
RAGE98 Day Before Us – "Misty Shroud of Regrets" digiCD ltd. 300
(RIE98/ EAN-5908256880320)
"Misty shroud of regrets" to dzieło oparte na depresyjnych fortepianowych przestrzeniach, mrocznych lamentach elektrycznych organ i ciemnych akordach. Zespół przedstawia tu mikrotonalne gorzkie melodie sporadycznie przerywane przez kilka części narracyjnych ,  układ hałasów, znalezionych dźwięków i nagrań terenowych . "Misty shroud of regrets"  to ponadczasowa muzyczna próba powstała w oparciu o egzystencjalną poezje fotograficzną Yulii Kazban .
Day Before Us to inspirowany kierunkami cinematic i semiclassical ambientowy projekt z Francji utworzony przez pianistę Philippa Blache. Od 2011 kilka albumów zostało opublikowane w niezależnych wytwórniach, takich jak Rage In Eden, Cathedral Transmissions i Kadaath Records. Przy okazji międzynarodowych festiwali filmowych, Day Before Us zapewniła muzykę do animowanych filmów Jany Brike. Philippe Blache współpracował z innymi muzykami jak Giuseppe Verticchio (NiMH , Hall of Mirrors ) , Markus Pape , Davide Riccio , Oksana Rodionova ( Xiu ) , Jessica Peace and Rory McCormick ( 6&8) . Do połowy 2013 roku muzyka projektu była prawie wyłącznie instrumentalna. Odkąd niedawno dołączyl Effrosyni Papamichalopoulou (ex - Decadence ) muzyczny przekaz będzie wzbogacony o liryczne elementy. Prace nad pełnym wydawnictwem związanym z tym muzycznym zwrotem są obecnie w toku i płyta powinna ujrzeć światło dzienne w połowie, lub pod koniec 2014 roku.

Cena: 30,00 zł

Więcej »

RAGE97 Nimh and Antikatechon - "Out Hunting for Teeth" digi CD 2013, lim. 300
(RIE97/ EAN-5908256880313)
Otrzymałem maila od Giuseppe z informacją, że razem z Antikatechon mają nagrany 49 minutowy materiał. Zaintrygował mnie. Nie słyszałem muzyki, ale moja wyobraźnia już zaczęła pracować. Co może wynikać z połączenia Nimh z Antikatechon?, jak to brzmi?,  kto bardziej odcisnął pietno na albumie? Czy będzie to materiał spójny, a może wyraźnie podzielony? Takie i inne pytania zaprzątały mój umysł. Oczywiście nie odpowiem wam na te pytania, to co usłyszałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Oba projekty są znane i cenione, połączenie wrażliwości muzycznej Antikatechon i Nimh sprawiło, że powstała płyta, która…

Cena: 30,00 zł

Więcej »

RAGE96 Vir Martialis - "Hierophanie - Prelude to a war of the Future" digi CD 2013, lim.300
(RIE96/ EAN-5908256880283)

Nowy album Vir Martialis to 11 utworów o łącznym czasi ponad 45 minut. Muzyka to martial industrial w czystej postaci. Na płycie gościnne wystąpili Barbarossa Umtrunk i niemiecki  projekt neofolkowy Karma Marata.
“In imitating the exemplary acts of a god or of a mythic hero, or simply by recounting their adventures, the man of an archaic society detaches himself from profane time and magically re-enters the Great Time, the sacred time.” Mircea Eliade

Cena: 30,00 zł

Więcej »

RAGE95 Legionarii - "Iron Legion" digipack CD 2012
(RIE95/ EAN-5908256880252)

Na początku roku 2012 premierę miała pierwsza płyta Legionarii – “Europa Rex”. Mamy wrzesień 2012 i przedstawiam wam następcę debiutu “Iron Legion”. Nie jest to płyta podobna do poprzedniej, w sferze muzycznej zmieniło się wiele. Aranżacje są bardziej rozbudowane. Nieodłącznym elementem pojawiającym się w muzyce jest rytm, wyraźny, mocny i podkreślający przekaz autora albumu. A przekaz ? tak jak na „Europa Rex”  nie ma kompromisów, przesłanie jest jasne i czytelne.

Cena: 30,00 zł

Więcej »

RAGE94 Dark Awake - "Epi Thanaton" digi CD 2013, lim. 300
(RIE94/ EAN-5908256880276)

Następna płyta Dark Awake "Epi Thanathon" to ponad 40 minut rytualnego mrocznego ambientu. APOCALYPTIC RITUAL AND NEOCLASSICAL ART.

Cena: 30,00 zł

Więcej »

RAGE93 Harvest Rain - "Gentile Peasantry" digipack CD 2012 lim. 333
(RIE93/ EAN-5908256880221)


Ten album to siostrzany album Harvest Rain "Blood Hymns". Również grają tu oryginalni członkowie Harvest Rain. Utwory zostały nagrane w tym samym czasie, co utwory na "Blood Hymns". podczas przesilenia zimowego. W rzeczywistości nie ma naprawdę żadnej różnicy w tej wersji "Pillars of Ice" co na "Blood Hymns" oprócz śpiewu w piosenkach "Listian Magickal Formulae" lub "Armanen Magickal Formulae"(Listian jak od Guido von Lista). Ta wersja "Thuletide" jest oryginalna. Dodałem później trochę "lodowatych" klawiszy na "Blood Hymns" tuż zanim album został wydany. Ten album był w rzeczywistości oryginalnym albumem, wydanym pod pseudonimem "Cain River" zamiast Harvest Rain. To zresztą była moja pierwsza próba grania Harvest Rain z elektrycznymi gitarami, bębnami i nagrywania tego, co można by nazwać "rock" lub "dark wave" zamiast być ściśle ograniczonym do stylu "dark folk". Album jest inspirowany Miguelem Serrano tak samo, jak "Blood Hymns". Dodatkowe utwory zostały nagrane w większości podczas tych samych sesji, ale nie znalazły się na żadnej płycie. Jason Thompkins.

http://www.youtube.com/watch?v=e_0MhH97WRU&feature=youtu.be
http://www.heathenharvest.com/article.php?story=20041214074444112&query=harvest+rain

dyskografia:
A Frost Comes with the Wind (2002) – demo/CD
Security of Ignorance (2002) – 10"x12" (White Marbled vinyl)
Evening and Devotion (2004) – 7"
Night Chorus (2005) - CD
Songs from Evening (2005) – CD-R
Night's Glow (2006) - Digipack CD
Blood Hymns (2007)
The Land of Tears is so Mysterious (2010) - CD with 16 Page Booklet of Arctic Photography and Lyrics

Cena: 30,00 zł

Więcej »

RAGE92 Manasuna - "Breath Beyond" digi CD 2012
(RIE92/ EAN-5908256880306)

MANASUNA
Muzyczne spotkanie dźwiękowych światów: współczesnej muzyki etnicznej, klasycznej oraz elektronicznej. Niecodzienna wrażliwość muzyków i otwartość na poszukiwanie nowych horyzontów muzycznych doprowadziły do stworzenia zespołu o szerokim spectrum brzmień i możliwości interpretacji. Wykorzystywane przez Manasuna (Monsun) instrumenty, m.in.: indyjski sitar i taus, perski santur i tar, turecki saz, armeński kanun, australijskie didgeridoo, wiolonczela, skrzypce, bębny i flety z różnych stron świata oraz nowoczesna elektronika, nadają kompozycjom unikalnego brzmienia i klimatu z bajecznego, nieodkrytego świata, tworząc hipnotyzującą tęczę dźwięków.

BREATH BEYOND
Łącznie osiem utworów plus intro i outro. Bardzo równy i spójny materiał, nasuwający skojarzenia z soundtackiem do nieistniejącego filmu... Witają nas transowe dźwięki didgeridoo (Intro) oraz niemal chillout'owa łagodność w "Monsoon Approaching". To tylko wstęp, bo za chwilę utwór wybucha z całą mocą, by porwać słuchacza gdzieś daleko w odległe, archetypowe miejsca. Fundament ich opowieści stanowią mięsiste bity, nadające całości przestrzeni i intrygującego kontrastu na linii tradycja-współczesność. Zespołowi udaje się stworzyć odrealniony, baśniowy klimat. Transowe bębny, melancholijna wiolonczela, odrealniający sitar, skrzypce snujące własną opowieść oraz żeńskie zawodzenie budują podniosłe, wręcz mistyczne nastroje. Bardziej beztroski wydźwięk ma jedynie lżejszy utwór "Holi". Wielbiciele kultury indyjskiej i perskiej odnajdą wiele smakowitych kąsków, szczególnie w utworach "The Desert Flower", "Rabab of the Raja", "Holi", czy będącym najmocniejszym punktem płyty, tytułowym "Breath Beyond". Obecny jest także element muzyki klasycznej, zwłaszcza w partiach smyczków w utworze Exile, jednak bardziej dynamiczna struktura każe kierować skojarzenia w stronę wspomnianej muzyki filmowej. Manasuna to sekstet, więc brzmienie jest niezwykle bogate i gęste - przeróżne instrumenty strunowe pochodzące z Persji, Indii, Uzbekistanu, kilka rodzajów bębnów, fletów i fujarek - łącznie rozbrzmiewa na płycie ponad 30 instrumentów. Do tego dopełnieniem jest śpiew gardłowy. Tak korzenne środki w żaden sposób nie kłócą się z masywną elektroniką, a łączenie - zdawałoby się tak odległych światów - wychodzi Manasunie naturalnie. Płytę zamyka "Outro", spokojne, usypiające, przepełnione odgłosami dawnej indyjskiej ulicy, co potęguje wrażenie, że album stanowi ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu.
Manasunę z miejsca można uznać za czołówkę takiego grania w Polsce. Potęga i bogactwo brzmienia zespołu, a nader wszystko unikatowość oraz plastyczność ich muzyki stawia ich w gronie neo-folkowych odkryć tego roku.

http://www.youtube.com/watch?v=QCaqSwsrb-M


Muzycy:
  • Rafał Gładysz - elevtronic instruments, beat programming, futujara, kaval.
  • Szymon Pawlas - cello.
  • Karol Kempny - violin.
  • Paweł Podsiadło - throat singing, tabla, didgeridoo, beatboxing, kaoss pad.
  • Grzegorz Surówka - wavedrum, framedrum, tibetian bowls, djembe, darbuka.
  • Tomasz Podgórski - sitar, taus, santur, saz, tar, kanun, oud, rabab, rewap, guitar, sampling.


Cena: 30,00 zł

Więcej »

RAGE91 Day Before Us and Nimh - "Under Mournful Horizons" digipack CD 2012
(RIE91/ EAN-5908256880245)

Włoch, Giuseppe Verticchio (Nimh) jest znakomitym undergroundowym muzykiem specjalizującym się w organicznych/ ekspresywnych opowieściach w stylu ambient. Jest szczególnie znany ze współpracy z Maurizio Bianchim i nowoczesnymi artystami eksperymentalnej elektroniki (Nefelheim, Baghiri z Włoch...). Wydał więcej niż 10 albumów (w latach 2001 & 2007, włączając projekty zespołowe).  Jego pełny napięcia, rozpisany na orkiestrę abstrakcyjny wszechświat wyróżnia się muzycznymi motywami (od akustycznych perkusji, egzotycznych instrumentów do gitary elektrycznej). Jego twórczość jest teraz określana mianem ambiento-elektronoczno-etniczno-eksperymentalnej muzyki.

Day Before Us jest akustycznym mikro-tonalnym projektem ambient utworzonym w 2010 roku. Muzyka  zwraca się ku podniosłemu, kształtującemu dźwięki rytualizmowi, atmosferze muzyki filmowej.  Zawartość jest czasami podparta cyfrowymi nagraniami plenerowymi. Wszystkie nagrania były zapisywane na żywo. Głównymi źródłami inspiracji są literatura, obecność duchów, angelologia, kinowa poezja i magiczny realizm. Day Before Us oznacza nieustającą moc starożytnych czasów, które chronią nas przed amnezją życia codziennego.

Cena: 30,00 zł

Więcej »


Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

 © Rage In Eden 2003 - 2023 Created by AlterNation Music Magazine