AKTUALNOŚCI WYDAWNICTWA KONTAKT SKLEP LINKI MERCHANDISE
HARVEST RAIN - "Bloody Hymns" CD 2017
2017-09-28

Darknation.eu

"...Od chwili ukazania się (nakładem War Office Propaganda) albumu "Songs From Evening" darzę Harvest Rain uczuciem sympatii i z ciekawością obserwuję kolejne poczynania tej grupy. Na szeroko pojętej scenie neofolkowej ten amerykański zespół jawi się jako dość oryginalny i charakteryzujący się własnym stylem. Bliżej mu jednak do balladowego, sentymentalnego rocka niż do klasycznego neofolku. Często w twórczości Harvest Rain ujawnia się muzyczne pochodzenie członków zespołu, którzy w latach dziewięćdziesiątych współtworzyli scenę death rock / bat-cave / cold wave a dopiero później zainteresowali się dark folkiem wskutek fascynacji m.in. Death In June.

Czy album "Blood Hymns" zaskakuje nas czymś nowym? I tak i nie. Nie, ponieważ na przestrzeni lat Harvest Rain wypracowali na tyle swój charakter i kierunek muzyczny, że wiemy czego możemy się spodziewać po nowych wydawnictwach. Tak, ponieważ odnoszę wrażenie, że muzyka na tej płycie jest nieco bardziej "optymistyczna" w porównaniu do poprzednich dokonań. Pojawia się również więcej partii perkusji, która stała się pełnoprawnym instrumentem (różnie z tym w przeszłości bywało). Nie należy się jednak spodziewać, że z powodu tych drobnych zmian uda nam się pobalować przy dźwiękach Harvest Rain na imprezie. Muzyka wciąż posiada w sobie głębokie pokłady smutku, nostalgii, zadumy i poezji. Wciąż główną rolę grają gitary akustyczne i charakterystyczny wokal Thompkinsa wspomagane w różnym natężeniu klawiszami, basem i innymi dodatkami.

Nie wiem dokładnie co takiego sprawia, że muzyki Harvest Rain najchętniej słucham na przełomie jesień / zima. Być może to właśnie ten sentymentalny nastrój utworów wprowadza mnie w błogi stan odprężenia i pozwala zapomnieć o chłodzie jaki czai się za oknem. Jednak "Blood Hymns" polecam na wieczorne sesje dźwiękowe niezależnie od panującej pory roku..."

Zortan (Kaos ex Machine)Tracklist:

 1. Pillars of Ice
 2. Most Northerly Midnight
 3. The Glowing Child
 4. Helm of Awe
 5. My Butterfly
 6. Thuletide
 7. A Gift of Blood
 8. Will-O-The-Wisp
 9. Frozen Light
 10. The Pulling Lights
 11. Walker of Dawn
 12. Thule's Pale Bloom
 13. Venusian Eyes
 14. Most Northerly Midnight II
 15. Hidden Hand, Heidden Head (bonus track)
 16. Tiny Bird (bonus track)
 17. Venusian Eyes (2016) (bonus track)
« Wróć
 © Rage In Eden 2003 - 2022 Created by AlterNation Music Magazine